| 1Chris1 a întrebat:

Cineva i-a facut un cont de facebook fals unui coleg, si-a pus numele lui si o poza pot sa-l inchid cumva? Dati-mi detalii!

4 răspunsuri:
| BadAngel3 a răspuns:

Poti sa ii dai BLOCK. Te duci pe pagina lui si sus la poza de profil apare acolo unde scrie,, MESAJ '' niste punctulete, 3 punctulete mici. Apesi acolo si scrie cateva chestii printre care si BLOCHEAZA. Deodata ce il blochezi nu mai poate sa intre cu tine in vorba sau sa vada tot ce postezi tu, si nici tu tot ce posteaza el. Asa nu mai are cum sa te deranjeze.

| NewLifeGaming a răspuns:

E simplu. Da-i report.
Intri la el pe profil dai pe acele 3 punctulete langa add friend si mesage si dai report. Acolo alegi optiunea report this account si scrii ca e fake account sau ceva. big grin Bafta! Sper ca te-am ajutat!

| TheKings a răspuns:

Poti sa ii dai report sau block.

| 1Chris1 explică (pentru TheKings):

Cum fac sa-i dau report?