| RalucaMariaaaa a întrebat:

Cineva imi distribuie pozele de pe Facebook si nu pot vedea cine. Nici nu gasesc in setarile de confidentialitate vreo modalitate de a impiedica distribuirea lor. Postarile sunt vizibile doar pentru prieteni, aveti vreo solutie?

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Solutia este simpla: schimba setarile pozelor tale, sa le vezi DOAR TU, pentru ca ai vreun prieten mincinos si rautacios, care asta face, iti salveaza pozele si apoi le distribuie.

| Bondarel99 a răspuns:

Pai daca sunt vizibile doar pentru prieteni oricum nu le va putea vedea nimeni asa ca nu stiu de ce iti faci griji.

| RalucaMariaaaa explică (pentru Bondarel99):

Pentru ca cineva le distribuie. Nu pot vedea cine. Si nu inteleg ce interes ar avea cineva sa posteze poze cu mine

| Bondarel99 a răspuns (pentru RalucaMariaaaa):

Mai sunt si din astia, daca tii in lista de prieteni necunoscuti se poate intampla si asta. Mai sunt unii care s-au invatat sa distribuie orice, la ei e asa in loc de like.
Tu oricum cand iti puu o poza pe Facebook iti asumi ca oricine poate sa faca ce vrea cu ea. Citeste termenii si conditiile de la Facebook, acolo scrie ca orice pui pe Facebook devine proprietatea Facebook si oricine se poate folosi de acel lucru. Si tu ai dat accept la acei termeni si conditii.
In plus eu stiam ca apare "x a distribuit postarea ta" cand iti distribuue cineva o postare. Probabil ca nu distribuie nimeni.

| cfrtobias a răspuns:

Poate ai distribuit tu mai demult sau daca nu vad si sa ma uit gen sa fac raport nu pot explica...

| Nilsson a răspuns:

Din ce am observat orice poza incarcata pe profilul personal e distribuita automat catre prieteni.

| 6Anonim9 a răspuns:

Daca ai setat doar pe prieteni, va punea sa vada postarea respectiva doar cine e prieten comun cu cel care ti-a distrubuit poza. In caz contrar, va aparea doar "o postare", fara continut.

| RalucaMariaaaa explică (pentru 6Anonim9):

Nu am nicio modalitate de a afla cine le distribuie?

| 6Anonim9 a răspuns (pentru RalucaMariaaaa):

Nunu, distribuirile nu se pot vedea.