| vavava456 a întrebat:

Cineva mi a dat un link cu titlul my special video si acolo era o poza cu mine.Am dat click si mi s a deschis o pagina cu ceva ce nu avea legatura asa ca am iesit si am intrat din nou si iar ma trimitea pe o pagina insa diferita, nu tin minte sa fi dat click pe nimic.Este posibil sa am acel virus? cum functioneaza acesta? mentionez ca mi a instalat ulterior un antivirus(clean master) si mi am schimbat parola la ceva timp dupa.Multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| MskDesign a răspuns:

Invata,ca pe net, nu se instaleaza tot ce se posteaza.

| vavava456 explică:

Nu am instalat nimic, doar am dat click pe link si am iesit.Asta inseamma ca am luat virusul?

| vavava456 explică:

Imediat dupa am instalat un antivirus dar nu a gasit nimic si mi am schimbat si parola si stiu ca virusurile de genul de pe facebook nu fac decat sa-ti afle parola pentru a le trimite si altora virusul din contul tau

| MskDesign a răspuns (pentru vavava456):

Daca vrei te pot ajuta mai tarziu cu team.Intru la tine in pc si ma uit.

| vavava456 explică:

Eram pe telefon si asta s a intamplat anul trecut prin perioada asta si abia acum mi am amintit,link ul l am primit de la un prieten, un coleg de clasa dar stiu ca virusurile de genul sunt capabile sa iti afle parola si sa trimita in locul tau mesaje, cum sunt acelea de acum cu un continut neadectvat, cum spuneam eu mi am schimbat parola si am dat la login devices si am oprit activitatea tuturor iar AVAST nu a gasit nimic, daca am facut asta mai am de ce sa mi fac griji?