| birdie14 a întrebat:

Cluj-Napoca: trebuie sa-mi duc laptopul la un service. Imi puteti recomanda unul? Multumesc.

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ce problema are laptopul si ce model este?

| birdie14 explică (pentru Bula):

HP. Dupa ce i-a fost reinstalat sistemul de operare, nu m-am mai putut conecta la internet; ceva in legatura cu adaptorul de retea? Am facut ceva cercetari in ceea ce priveste problema, dar nu am prea multe cunostinte in domeniu, asa ca am decis ca e mai bine sa il duc la un profesionist.

| Bula a răspuns (pentru birdie14):

Depinde la ce retea- si cum esti conectat la internet.
E problema de configurari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te duce la un service de tip dorel. Aia iti fura piese. Te duci la un service autorizat, chiar cel de la firma laptop-ului. Ai grija si la escroci, le ceri foarte multe detalii si te uiti in cartea laptop-ului sa vezi ce specificatii are, daca iti fura piese le faci reclamatie.

| birdie14 explică (pentru anonim_4396):

Service-ul la care am apelat pare in regula. Si multumesc de avertisment, dar problema mea nu necesita dezasamblarea laptopului - doar o instalare de drivere si poate actualizarea OS. Prin urmare, daca ar fi sa-l desfaca, as intra fara indoiala la banuieli.

| gmwm a răspuns:

Buna,
da-ne mai multe detalii. Cel fel de laptop e? MacBook, Lenovo, Acer, Asus?

Uite aici: goo.gl/aWfR26