| ElizaDemian21 a întrebat:

Contul meu de facebook a fost dezactivat si spune astfel:
"Contul tău a fost dezactivat, deoarece pretinde că este altcineva, iar acest lucru încalcă Standardele comunității Facebook.
În cazul în care consideri că am făcut o greșeală, te rugăm anunţă-ne."
Cum fac sa il activez? Help me!

2 răspunsuri:
| Evelinmariaa a răspuns:

Cel mai probabil apeși acolo unde scrie sa ii anunți. Cu siguranta iti vor pune niste intrebari de siguranta etc. Este ciudat ca ti-au închis contul. De-obicei il închid atunci cand este un cont fake si este raportat. Eu am avut odata un cont si mi-am facut altul pentru ca uitasem parola. Am dat report la contul vechi, atat eu cat si o mulțime de prieteni însă tot nu l-au închis căci aveam o vechime si etc. Acum am revenit la vechiul cont dar in fine. Am vrut sa iti mai zic si alte exemple. In orice caz totul va fi ok daca este contul tau cu adevarat

| Thomas2014 a răspuns:

Cred ca acel cont este dezactivat permanent