| sebia11 a întrebat:

Contul tău a fost blocat temporar.

Am descoperit activităţi suspecte în contul tău de Instagram şi, ca măsură de securitate, l-am blocat temporar.

Este posibil să-ţi fi fost compromis contul, după ce ai introdus parola pe un site web proiectat să semene cu Instagram. Acest tip de atac se numeşte phishing.

În paşii următori îţi vom cere să-ţi confirmi identitatea pentru a te ajuta să protejezi contul şi să te reconectezi

Când dau continua, îmi apare numărul de telefon vechi la care nu mai am acces și o adresa de mail necunoscuta, deci nu pot sa îl securizez cred.Ce pot face?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nimic! Daca inainte sa-ti schimbi telefonul iti puenai numarul nou, aveai cum sa dovedesti ca acela este contul tau, maia les ca cienva ti-a preluat deja contul, odata ce nu recunosti nici adresa de email.
Iti faci cont nou, fiindca cel vechi este deja pierdut si inveti sa schimbi numaruld e telefon cand schimbi telefonul si evident adresa de email. nu uita sa pui parole de 15-20 de caractere cu litere si cifre amestecate si nu uita sa notezi undeva toate aceste informatii, sa nu le uiti.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să îți creezi alt cont.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu mai poți. Încearcă să suni la fostul număr de telefon, si vezi, poate că apartine cuiva și-l rogi să te ajute. Oricum, nu ai nimic de pierdut, chiar dacă faci așa.
Chiar ai introdus parola pe un site web care seamănă cu Instagram? Eu cred că te-a raportat cineva, din răutate, ori ai incalcat reguiamentul și in acest caz, ți-a dat o pauză. Acum, tu știi...

| Hauuaqui a răspuns:

Buna. Ai reusit sa iti recuperezi contul? Am aceeasi problema si nu stiu ce as putea face