| CosminMOTORBIKE a întrebat:

Copiii au voie sa vapeze? Adica aburu ala care iese din electronica etc...?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu este abur ci un compus complex care contine o multime de substante (unele chiar nocive) si nicotina. Deci sunt interzise pentru fumat, minorilor.

| CosminMOTORBIKE explică (pentru Salontanul):

Am inteles.

| Iuliu_Mircea_1990 a răspuns (pentru Salontanul):

Bro hai sa ne facem înțeleși.
Lichidul din tigara electronica conține plopilen glicol( bioxid de carton si valori de apă +uleiuri naturale din plante) si glicerina vegetala(un amestec de uleiuri din plante NATURALE) si OPTIONAL nicotina...

| Salontanul a răspuns (pentru Iuliu_Mircea_1990):

"Bro" sa-i zici ma-tii si lui taica-tau! Invata intai, educa-te si apoi mai vorbim. Eu n-am fost cu tine pe unde ti-ai pascut tu oile.

11 răspunsuri:
| DumitruS a răspuns:

In masura in care au voie sa puna gura la o teava de esapament.

| CosminMOTORBIKE explică (pentru DumitruS):

Nu am inteles.

| DumitruS a răspuns (pentru CosminMOTORBIKE):

Ziceam ca nu e ok sa vapeze si ca e toxic, asta era ideea.

| CosminMOTORBIKE explică (pentru DumitruS):

Pa' bine, dar daca vapezi fara solutie?

| DumitruS a răspuns (pentru CosminMOTORBIKE):

Adica apa? Crezi ca e ok sa tragi aburi in plamani? Cauta pe net articole pe tema asta. N-are cum sa fie bine. Apoi, daca o faci fara solutie, de ce o faci pana la urma?

Lasa-te pana sa ai probleme serioase cu fumatul ca dupa aia nu mai poti s-o scapi, fumez de 15 ani, stiu ce vorbesc.

| CosminMOTORBIKE explică (pentru DumitruS):

Da! Multumesc

| Iuliu_Mircea_1990 a răspuns (pentru DumitruS):

Bro hai sa ne facem înțeleși.
Lichidul din tigara electronica conține plopilen glicol( bioxid de carton si valori de apă +uleiuri naturale din plante) si glicerina vegetala(un amestec de uleiuri din plante NATURALE) si OPTIONAL nicotina...ti se pare ceva toxic de pe aici în afara de nicotina?

| Iuliu_Mircea_1990 a răspuns (pentru CosminMOTORBIKE):

Bro parerea mea e ca e ok atata timp cat nu bagi nicotina în lichid.
Bro hai sa ne facem înțeleși.
Lichidul din tigara electronica conține plopilen glicol( bioxid de carton si valori de apă +uleiuri naturale din plante) si glicerina vegetala(un amestec de uleiuri din plante NATURALE) si OPTIONAL nicotina.
Deci în afara de nicotina aia nu e nimic toxic.
Nu te speria de ce spune lumea c faci apă la plămâni sau Plm...astea is vorbe de pe antena 1.