| DarksidersFTW a întrebat:

CORSAIR CMZ8GX3M1A1600C9, 8GB DDR3, 1600MHz, Radiator este compatibil cu GA-MA770T-UD3?

Daca nu ce GB RAM imi puteti recomanda cu suport pe placa mea de baza?

Răspuns Câştigător
| Gabi05 a răspuns:

Ia orice ram numai acel corsair sa nu il cumpri, pentru ca daca e pieptene asta nu inseamna ca e mai bun.
Crezi ca daca are zimti e mai bun sau ceva?
Acel pieptene nu ofer nimic in plus fata de memorii low-profile.
Cele low-profile sunt recomandate deoarece nu incurca coolerul procesorului.

Sunt compatibile, dar nu merita acei ram.

Recomand asa

http://www.pcgarage.ro/......-cl9-bulk/

| DarksidersFTW explică (pentru Gabi05):

Mersi am sa ma interesez big grin

3 răspunsuri:
| SonicAndrei a răspuns:

DA (cel puțin așa cred). Am găsit asta:
http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspx?pid=3458&dl=1#sp

Zice „Support for DDR3 1666(OC)/1333/1066 MHz memory modules". Plăcuța de RAM-i e pe 1600 MHz iar placa suportă (scrie 1666).

| Gabi05 a răspuns (pentru SonicAndrei):

Placa de baza va limita ramul la 1066 mhz.
1666mhz(oc insemna ca placa de baza suporta ram pana la 1600mhz+oc la ram