| anonim_4396 a întrebat:

Costa ceva Skype-ul? Nu vreau functii cu bani, ci doar sa vorbesc cu cineva video. Daca cumva fac un apel telefonic sau trimit un mesaj trebuie sa platesc, desi nu m-am conectat niciodata cu cardul bancar?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Skype-ul este gratuit si te costa doar atunci, daca apelezi pe cineva din Skype pe numarul lui de telefon (pentru asta trebuie sa cumperi credite intai, altfel nu te conecteaza).

Daca vorbesti prin skype pe web sau prin aplicatie, atunci te costa doar internetul, dar Skype este gratuit (video, audio, text).

4 răspunsuri:
| AlexandruAnst a răspuns:

Nu te costa nimic atat timp cat beneficiezi de internet pentru apeluri video. Iar daca nu platesti cu cardul nu vei putea efectiv apela un nr mobil happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pe scurt, atât timp cât comunici video cu doar o persoană e gratuit și ei oricum nu-ți pot aspira banii din portofel fără să-i dai cu mâna ta.

Serviciile nu-ți pot lua pur și simplu bani, fără acordul tău. Acolo unde se întâmplă asta e furt ilegal și e de obicei prin spargerea datelor sau păcălitul userilor prin a-și da datele cardului.

Skype cere bani ca să faci videoconferință cu mai mulți(premium), în timp ce doar cu unul singur e gratuit, mai este gratuit și în conferințele de cel puțin 3 în care doar unu partajează video.

Ca să suni telefoane Skype cere credite.

| elenamaria11021 a răspuns:

Buna!
Nu, skype este gratuit.
O seara frumoasa!