| anonim_4396 a întrebat:

Cred ca am o problema cu telefonul meu.Primesc acelasi mesaj de mai multe ori, si nu numai de la un anumit numar. ce sa fie oare de vina? reteaua?thinking

4 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Nu este reteau, este telefonul. Reseteaza-l, e cel mai simplu. Atentie la setari, date importante si contacte.

| monutza90 a răspuns:

S-ar putea sa fie reteaua dar acum depinde si ce scrie in mesaj

| Florin_Grecu_1992 a răspuns:

Am avut aceeasi problema.dar am sters toate aplicatiile.si numai primeam. apoi i-ar le-am instalat..pe cele utilitare.messenger facebook, watss app etc..si iar am inceput sa primesc acelasi sms care mi-l dadea o persoana, de mai multe ori...deci,cred ca e de la una din aplicatii.asa zic eu.

| Gagiu_Nicoleta_1992 a răspuns:

Problema este cauzata de telefon. atunci cand primeste sms-ul din centru de mesaje, telefonul nu returneaza raportul de livrare catre centru. De aceea acesta considera ca mesajul nu a fost livrat si il retrimite de mai multe ori. Va recomand SIM in alt telefon cateva ore. Atentie acest lucru se manifesta indiferent de operatorul de retea in care va aflati!