| robert0802004 a întrebat:

Cred ca este ultima intrebare despre laptopuri.Ce sa aleg intre:Notebook / Laptop ASUS 17.3" ROG G751JT, FHD, Intel® Core™ i7-4720HQ (6M Cache, up to 3.60 GHz), 8GB, 1TB, GeForce GTX 970M 3GB, Black 6.449.000 ron si Notebook / Laptop ASUS 17.3" ROG G751JL, FHD, Intel® Core™ i7-4720HQ (6M Cache, up to 3.60 GHz), 16GB, 1TB + 128GB SSD, GeForce GTX 965M 2GB, Black? merita placa video mai buna sau mai bine iau laptopul cu mai mult ram si SSD?

Răspuns Câştigător
| ion1731 a răspuns:

Al 2-lea e mai bun.

10 răspunsuri:
| S3c0ndSh0t a răspuns:

Mare greseala faci daca il cumperi pe al 2lea. Memoria RAM si SSD-ul sunt componente care se pot inlocui cu timpul, dar placa video nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai baiete trebuie sa iti vinzi casa ca sa cumperi unul din laptopurile alea! Laso balta cu intrebarile ironice! Sunt convins ca tu faci doar comparatii ca sa vezi ce zice lumea! Nu multa lume isi permite asa ceva si chiar daca ar avea bani nu si-ar cumpara asa ceva pentru ca cu 3000 de lei iti faci ceva mai bun ca laptopul ala.
uite aici o configuratie calumea

http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1336943/

Daca intr-adevar vroiai sa il cumperi nu stateai si puneai intrebari penibile aici.

| robert0802004 explică (pentru anonim_4396):

Poate nu sunt bun la laptopuri.Si sincer nu imi pasa de ce zice lumea vreau sa imi iau un laptop. Daca vrei sa fii nesimtit si sa te iei de mine te las oricum sunt obisnuit cu boi care isi baga nasul unde nu trebuie! Am intrebat ceva fiindca nu vreau sa iau un laptop de rahat care sa se strice a doua zi.

| robert0802004 explică (pentru anonim_4396):

Si crezi ca e vina mea ca sunt asa scumpe? Daca voiam puteam lua un calculator mult mai bun. Vreau ceva mobil si performant.Ce mi-ai aratat tu nu va tine nici macar un an mai bine iau un PS3Si ce intrebari penibile? Sunt multe laptopuri bune si nu stiu ce sa aleg.Mai penibil esti tu la scoala...

| anonim_4396 a răspuns (pentru robert0802004):

Ai grija cu apelativele astea! Tu nu ai nici o cunostinta in domeniu! Ala nu e laptop pentru un utilizator obisnuit e pentru cei care fac grafica! Tu poti sa iei ceva performant care satisface cu mult peste nevoile tale la 3000 de lei! Si ca sa stii ca un pc e net superior unui laptop! Configuratia pusa de mine nu tine un an ci peste 10! Tu te auzi ce spui? Mai intai documenteazate baietica!

| K0sti a răspuns (pentru robert0802004):

Configuratia nu tine de stricat! De stricat se poate strica si un laptop de o suta de milioane, cum am avut eu un Alienware saptamana trecuta...
Are doar 3 luni si a crapat! Adus din Olanda! Deci cu stricatul e un mare fas, depinde de noroc!
La fel si un Asus de 50 de milioane, crapat dupa 1 luna de functionare. Se uita omul la un film pe el, s-a inegrit ecranul brusc si pa laptop, direct la gunoi! Ambele noi! Si asta adus din Germania, fara garantie internationala...asa ca, adio!

| anonim_4396 a răspuns (pentru K0sti):

Tu ai luat chinezarii! Replici. originale nu se strica daca te uiti la un film

| K0sti a răspuns (pentru anonim_4396):

Bai copil, eu fac service, nu sunt ale mele, poate nu ai priceput! Sa mai scriu o data? Cand o sa-ti treaca scule prin mana cate mi-au trecut mie, mai stam de vorba, pana atunci ia si invata si asculta de altii! Vrei fite, fite o sa ai!

| anonim_4396 a răspuns (pentru K0sti):

Doar o carte de gramatica te mai poate salva! Mie nu imi va trece nici o data o scula prin mana,, imi pare rau ca iti plac barbatii ai ales calea gresita! Nu stiu ce service faci tu dar nu e nevoie sa te ataci asa...Laso mai moale cu apelativele bai copile..Sunt mai batran ca tine si nu e frumos.

| robert0802004 explică:

TabFury in loc sa te certi cu cine prinzi mai bine nu mai vorbi.