| sk1NNNeT009 a întrebat:

Credeti ca ar rula "decent" windows 7 64 bit pe configuratia aceasta :
Placa de baza : Gigabyte M61PME-S2.
Processor : AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 5200+, frecventa 2.7 GHz, 32-bit.
Placa video : ATI Radeon HD 2600 PRO, memorie dedicata 512 MB.
Memorie ram : 4.00 GB DDR2.
Hard-Disk : Hitachi HDT725032VLA, 320 Gb, 7200 Rpm.
Ma gandesc la placa video daca ar face fata. DAU FUNDA

Răspuns Câştigător
| halogen001 a răspuns:

Placa video merge sigur - merg si altele mult mai slabe decat asta in windows 7. Trebuie instalate driverele daca windows-ul nu le instaleaza singur.

3 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Incearca, desi ma indoiesc, din cate vad la tine la procesor scrie ca e doar pentru 32 de bit. Eu stiam ca e si pentru 64 pentru ca si eu am acelasi procesor.thinking Dar am doar 3 GB de ram, deci n-am incercat niciodata sa pun un OS pe 64.

| sk1NNNeT009 explică (pentru Ineys):

Stiu...as vrea sa pun OS pe 64 pentru ca nu imi citeste decat 3, 5 Gb ram maxim si nu pot sa ii fac remaping din BIOS.

| sk1NNNeT009 explică (pentru Ineys):

L-am pus si merge chiar bine, intr-adevar nu prea se simte diferenta intre 32 si 64-bit, doar ca acum "vede" toti cei 4 Gb ram.