| florin96ak47 a întrebat:

Credeti ca merita sa-mi pierd garantia la calculator ca sa-mi pun ram? Daca placa video s-ar strica ar fi foarte rau fara garantie. As putea sa-l trimit in service ca sa puna ei, dar si asta e riscant happy

6 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

De putut se poate, dar dacă îl trimiți la serivice-ul unde are garanția.Asta e mai puțin riscant, că astea-s service-uri autorizate.Succes

| TheM4A1 a răspuns:

Tu asteapta pana cand se termina garantia si dupa aia modifical cum vrei tu

| florin96ak47 explică (pentru TheM4A1):

Cu placa mea video si procesorul pot sa joc orice joc nou la high-ultra, insa cu ramii (4 gb), nu pot juca nici la minim...

| DeyCj a răspuns (pentru florin96ak47):

Teoretic, da.Practic nu uita ca-i laptop.Laptop-urile NU-s pentru gaming ci îs create pe post de pc-uri office portabile.

| florin96ak47 explică (pentru DeyCj):

Nu e laptop...

| DeyCj a răspuns (pentru florin96ak47):

Depinde.Dacă are sigilii pe carcasă, atunci nu se umblă în el. Dacă are sigiliile pe piese, poți adăuga chiar tu un modul de ram. Dacă se întâmplă ceva cu el scoți modulul de ram ce l-ai adăugat și-l trimiți la garanție.
Succes