| Matteo1234 a întrebat:

Credeti ca o placa de baza LGA 1150 H81M-S poate tine un GeForce GTX 1050 Inno3D Twin X2 2GB?

Răspuns Câştigător
| PainTech a răspuns:

Fara probleme.
Nu prea are treaba cu tipul socket-ului (cum a zis Frncx516 ), ci cu slotul PCIe. Tinand cont ca placa video e doar un 1050, ar trebui sa functioneze la performanta aproape maxima intr-un slot 2.0.

| Matteo1234 explică (pentru PainTech):

Mersi mult

| Frank51 a răspuns (pentru PainTech):

Am spus ca va rula mai bine sau mai rau daca o pune pe un 775? Am spus doar sa nu o puna, un simplu sfat. Si da, nu cred ca isi face nimeni un sistem cu un 775 de asta am spus, oare de ce trebuie sa dau explicatii...

| PainTech a răspuns (pentru Frank51):

Socket-ul procesorului nu are treabă cu placa video. Un socket 1155 nu înseamnă compatibilitate garantată.

Înțeleg, te gândeai la un posibil bottleneck cauzat de procesor, dar întrebarea era despre compatibilitatea dintre placa video și placa de bază.

| Frank51 a răspuns (pentru PainTech):

No *** sherlock...

6 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Nu o poate tine(pentru ca nu are maini). In schimb o ruleaza la capacitatea ei maxima. De la 1155 in sus e ok, important e sa nu o pui pe un 775.

| Matteo1234 explică (pentru Frank51):

Mersi happy
Apreciez ironia laughing