| matrix100 a întrebat:

Cu ce aplicatie, sau cum sa fac sa rulez macro-urile unui fisier excel pe o taleta cu android? Multumesc

1 răspuns:
| StefanKogut a răspuns:

Macro-urile dintr-un fisier excel sunt in legatura cu acel fisier si, deci trebuie executate pe de o parte in interiorul contextului pentru care au fost create, adica in interiorul fisierului, pe de alta parte de catre o aplicatie care intelege ca acela e un fisier excel si ca are niste macro-uri disponibile, mai simplu de atat nu cred ca pot explica. Deci nu poti sa executi niste macro-uri pe nici un os, asa in eter, fara sa ai acces la contextul acelor macro-uri. Daca doresti sa le salvezi in afara fisierului ca niste scripturi generale pe care sa le folosesti si in alte ocazii asta poti s-o faci exportandu-le, dar tot nu le poti folosi ca atare.