| BestDrugs a întrebat:

Cu ce as putea inlocui o placa video sparkle nVIDIA geforce 8400gs 512mb ddr3?

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Ai 2 variante atunci, foate bune ambele, si care fac 8400gs-ul sa para un mic gandacel pe langa :))
Sarind peste gluma, uite la ce variante ma refer(sa stii ca acea cantitate de memorie nu e prea importanta. Cred ca ai experienta de la acest 8400gs, care e o placa foarte foarte foarte slaba. Cred ca ai lag si un hd pe youtube cu ea):
Prima varianta, radeon 7790: http://bit.ly/14rcEN0 la 580 lei. (cadou: un joc la alegere din cateva precum Sleeping Dogs, Farcry 3 sau Farcry 3 blood dragon.
A doua varianta: radeon 7770, cu 2 jocuri cadou: Farcry 3 si Farcry 3 Blood Dragon, la reducere. Pretu: 480 lei(initial 520 lei). http://bit.ly/16GuHgO

6 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Ce buget ai pentru noua placa video?
8400gs e o placa pciex, deci cam orice placa de la 150 lei la 5000 lei o sa functioneze.
Totusi sa spui cati banuti ai.

| BestDrugs explică (pentru sltlp):

As vrea ceva pana in 5-6 milioane

| sltlp a răspuns (pentru BestDrugs):

Ai 2 variante atunci, foate bune ambele, si care fac 8400gs-ul sa para un mic gandacel pe langa :))
Sarind peste gluma, uite la ce variante ma refer(sa stii ca acea cantitate de memorie nu e prea importanta. Cred ca ai experienta de la acest 8400gs, care e o placa foarte foarte foarte slaba. Cred ca ai lag si un hd pe youtube cu ea):
Prima varianta, radeon 7790: http://bit.ly/14rcEN0 la 580 lei. (cadou: un joc la alegere din cateva precum Sleeping Dogs, Farcry 3 sau Farcry 3 blood dragon.
A doua varianta: radeon 7770, cu 2 jocuri cadou: Farcry 3 si Farcry 3 Blood Dragon, la reducere. Pretu: 480 lei(initial 520 lei). http://bit.ly/16GuHgO

| Me2 a răspuns:

Cam orice placa video PCI express merge, ce buget ai?
Ce procesor ai?

| BestDrugs explică (pentru Me2):

Procesor an un Intel pentium dual core 3.0 ghz iar ca buget 5-6 milioane

| Me2 a răspuns (pentru BestDrugs):

Iti recomand maxim 7750, chiar daca ai un buget de 6mil, celelalte placi video mai performante vor fi limitate de catre procesor

| HardCore7750 a răspuns:

Cu un HD 7750 DDR 3 de cati GB vrei