| 1Chris1 a întrebat:

Cu ce deblocheaza cei de la GSM telefoanele? Ma refer la Iphone si cele cu android. Stiti vreo metoda?

2 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Există ceva aplicaţii (unele cu bani) care se pot debloca unele telefoane (dar unele necesită root).
Cei de la GSM folosesc programe plătite prin service autorizat.

| Caddy1609 a răspuns:

Android-ul in general se poate debloca prin codul imei, dar au si ei aparaturi speciale.cam greu sa decodezi acasa.se poate prin imei si acasa dar costa bani.