| anonim_4396 a întrebat:

Cu ce este mai buna o placa de baza foarte scumpa fata de una de 1-2 mil?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Pai o placa cu 1-2 milioane este exorbitant de scumpa. Poate-i cu diamante pe ea! Si de unde ai avea atatia bani? Doar nu esti din familie de miliardari in Euro? Eu n-as lua una cu mai mult de cateva sute. Daca gsesti cu un milion sa-mi arati si mie ca n-am vazut pana acum. Cat despre placi, ti-a raspuns Evolution.

| Evolution a răspuns:

Ce intrebare...
Ti-am raspuns si la intrebarea ta precedenta cu placile video.
Se vede ca nu te documentezi deloc.
Te-ai uitat macar la specificatii?
Alea scumpe (de obicei de gaming) au diferite protectii si poti sa le faci overclock la memoriile ram, procesor, gpu etc...
Alea de 1-2 milioane sunt slabe, debia au 1-2 porturi de conectare, nu poti pune procesoare high-end, viteze mai mici, fara protectii la scurtcircuit s-a.m.d.
Te uiti la specificatii si iti dai singur seama.
In caz ca nu stii ce inseamna ceva, google is your friend.

| SantalPorcocale a răspuns (pentru Evolution):

Degeaba iti bati capu, tipu ii un habarnist complet.