| Marinela_Moldovan_1984 a întrebat:

Cu ce program fac 50 poze colaj?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

1. Powerpoint sau similar, de prezentare.
Poti adauga si sunet la prezentare, iar la versiunile noi de program poti salva prezentarea si sub forma de film.

2. Daca doresti un colaj pe o singura pagina (gen tablouri de admitere la scoli), atunci problema se complica. In functie de marimea finala a suprafetei si rezolutia pozelor primare vor trebui facute redimensionari substantiale, care pot necesita programe mari si complexe, cum este CorelDraw.

3. O fersiune simplificata de colaj pe o singura foaie se poate face si in Word sau Excel sau variantele corespunzatoare din Office-urile gratuite (OpenOffice, Libre Office). In aceste programe faci o tabela de dimensiunile dorite, iar pozele le plasezi in ele. Evident, la inceput trebuie sa alegi marimea necesara al paginii.

| NLS a răspuns:

Photodex ProShow Producer 9 (sau Gold)

WnSoft PicturesToExe 9

sau toate celelalte programe, inferioare ca si functii si efecte.

Daca doresti ceva gratuit, recomand OpenShot sau ShotCut (vezi care ti se pare mai usor si mai potrivit pentru resursele PC-ului tau).

(avantajul daca alegi aceste 2 programe, ar fi ca poti combina dupa plac video cu imagini; multe din programele gratuite nu ofera asa ceva )

Daca un editor video pentru incepatori e totusi prea complicat pentru tine, atunci ramai la Movie Maker

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu picasa happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://picasa.en.uptodown.com/windows