| MeMeMe97 a întrebat:

Cu ce programe sunt facute aceste videoclipuri? Funda!
http://www.youtube.com/watch?v=qS1jPM7szqA

2 răspunsuri:
| djdani1 a răspuns:

Mai bine nu! Iti i-a foarte mult timp!

| 0veX a răspuns:

Munca grea. Daca n'ai experienta in asa ceva degeaba iti zic ca ii foarte greu.

Oricum pentru a face animatii in primul rand iti trebuie Photoshop sau alt program asemanator, unde iti vei desena personajul, pe bucati.
Ce inseamna pe bucati? Mainile separat, capu ochii etc. si apoi le unesti in final.

Al doilea lucru iti trebuie After Effects, un program de editare video unde poti face si astfel de animatii.

Se lucreaza cadru pe cadru si ca sa faci animatiile vei misca cate un pic din fiecare parte a corpului, depinde ce intentionezi sa faca.
De obicei cam 1minut de editare iti ia cel mult 30min din timp pana la 1 ora sau mai mult.

Daca esti interesat si stai bine cu engleza pe google gasesti tutoriale. Daca nu mai bine nu ca iti pierzi timpul!