| Apocaliptic a întrebat:

Cu ce te ajuta un Power Bank? Daca am un telefon cu o baterie de 2100mAh, Power Bank-ul de 12000mAh doar o incarca? Power Bank-ul e facut doar pentru locurile unde nu exista priza, asa-i?

Răspuns Câştigător
| al3xander a răspuns:

Powerbanck-ul este un incarcator portabil cu o baterie integrata cu o capacitate mai mare decat bateria unui telefon. daca un powerbank are o putere de 12000mAh si telefonul 2100mAh atunci poti face calcul de cate ori poti incarca telefonul de la 0 la full: 12000 / 2100 = 5, 7 cicluri de incarcare.

1 răspuns:
| Birtia_Adelin-marius_1998 a răspuns:

Power Bank e o baterie portabila care cand o conectezi la tel til va incarca.Il poti lua cu tine si cand tel nu mai are bat sau vr sal incarci in conectezi si cand bateria lui se descarca o incarci. Pana se descarca iti poti incarca tel de la 0 la 100% de vreo 7 ori. Daca nu ai inteles uite aici un review http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1921093