| contsuspendat (cu ura) a întrebat:

Cu ceva timp in urma, mi-am facut abonament pentru serviciu de Internet, prin cei de la Vodafone. Maaaaaaare greseala! Abonamentul este de tipul Internet Nelimitat Plus, dar dupa aproape 2 saptamani, imi apare mesajul "Ati atins limita de trafic 3G." si, STUPOARE, nu m-am mai putut conecta la Internet. Mentionez ca abonamentul, in acte, este supertare, dar eu am incercat sa descarc o poza de 2MB si am dat-o jos in aproape 3 minute. Descarcarea de fisiere video imposibila. Deci, cum sa fac sa le bag abonamentul "undeva", tinand cont de faptul ca am facut sesizare la Vodafone, iar ei m-au tratat cu spatele, iar atunci cand am incercat sa vb cu un operator, a trebuit sa astept ca un idiot 20 de minute, fara sa -mi preia cineva apelul?

13 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In mod normal, in contractul incheiat de tine cu Vodafone, trebuie sa fie prevazute si clauze de reziliere a contractului. Vezi ce spun acestea si actioneaza in consecinta. Succes!

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Kronstadt,
Daca in contract nu sunt alte prevederi privind rezilierea, de care te-ai putea folosi, atunci mai exista doar solutia indicata de ceilalti respondenti, cu protectia consumatorului si - in ultima instanta - renuntarea la abonament, respectiv incetarea contractului. Nu cunosc acest tip de contracte de la Vodafone, eu am net de la Romtelecom si fiecare are prevederi specifice, imi pare rau ca nu te pot ajuta cu sfaturi concrete. Numai bine!

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Buna Kronstadt,
Citeste aici: http://www.adevarul.ro/......71930.html o veste buna pentru tine. Numai bine!

| pepe a răspuns:

O nouă dovadă de ţeapă pe care cei de la vodafone o dau clienţilor. Şi eu am avut probleme când eram abonatul lor, am renunţat la serviciile lor după 6 ani de minciuni şi amânări.
Mai bine te duci la Protecţia Consumatorului, altfel o să aştepţi un răspuns până la Paştele cailor, şi nu o să-l primeşti niciodată.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Protectia consumatorului. Poti reclama si online:
http://www.anpc.gov.ro/....../index.php

| hippiemuslim a răspuns:

Incearca la OPC.

| misskitty a răspuns:

Trebuia sa ne spui in ce oras (sat)il folosesti.ca sa mearga f bine trebuie sa ai acoperire 3g.pentru trafic du-te la un centru vodafone sa iti faca o verificare de trafic.si mai spuneai ca doar in weekend stai pe acasa.ar fi fost bine sa ai un laptop. oricum poti sa iei modemul cu tine si sa te conectezi la orice calculator

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si am net de la vodafone si sunt destul de multumit de el... dar descarca foarte prost (200kb/s) iar banda este de 4 mb/s