| Loly a întrebat:

Cu, imi conving parintii sa imi cumpere un telefon nou? [fundita

10 răspunsuri:
| LucianGabriel a răspuns:

Fa-l si tu disparut pe cel vechi, mai fa si tu putina treaba in locul mamei(mai spala o farfurie, mai da putin cu aspiratorul) fii mai cuminte si poate o sa-ti cumpere.

| Ancestralsoul a răspuns:

Numai de bine nu te-au invatat.Ai putea sa imi enumeri trei motive bine intemeiate pentru care vrei alt telefon nou si inca trei la fel de intemeiate pentru care l-ai merita? Dar oare daca nu ai avea deloc telefon mobil ar fi tragic? De ce umbla tinerii dupa lucruri insignifiante? Oare in asta consta cei mai frumosi ani ai copilariei voastre, un amarat de telefon mobil? Asta e singurul lucru de care ai cu adevarat nevoie acum? Mai gandeste-te, eu cred ca nu.

| cryssu2008 a răspuns:

Fa-l pierdut sau furat pe cel vechi.

| HinnaBunneh a răspuns:

Spunele ca ai invatat bine si ca il meriti prefa-te ca plangi si ma rog chesti de astea big grinbig grinbig grinbig grin

| MadQueen a răspuns:

Arunca-l in apa si atunci vor fi obligati sa iti ia unul nou laughing vb. foare serios straight face sau fa ceva cu el ascundel sau vindel si dupa pleaca undeva unde sa ai nevoie de un telefor (tapara, axcursi de 2-3 zile, etc.) si spune-le ca ai nevoie daca vor sa tina legarura cu tine.
Sau pur si simplu punete in genunchi si incepi sa plangi ca o disperata laughing una dintre astea va mergewinking

| ♥♥♥S!m0n!k99♥♥♥ a răspuns:

Spunele ca ai invatat bine si ca il meriti prefa-te ca plangi si ma rog chesti de astea

| girllll a răspuns:

Pai te poti inscrie la avon si vei reusi sa strangi foarte repede banii necesari.id-ul meu:florydanyela. te astept sa vorbim.
si eu mi-am luat un telefon nou dupa ce m-am inscris la avon deoarece fratele meu imi pierduse telefonul:d:d

| girllll a răspuns:

Aaa era sa uit...sunt pe mess dimineata cel mai mult

| robertdulcerau a răspuns:

Deci dai pierdut telefonul le zici sa iti dea bani tu intretimp vinzi telefonul sa iti ajunga sa iti iei unul mai calumea laughing eu *** le zici ca vreau altu si mil schimb advhappy

| Meeee a răspuns:

Spune'le parintilor ca ai scapat telefonul cel vechi pe jos si s-a stricat sau ca l'ai pierdut pe afara in timp ce te plimbai sau te jucai si cand te'ai intors dupa el nu mai era acolo.

Simpluhappy