| NicVal74 a întrebat:

Cu stima va salut! As dori sa ma ajutati intr-o problema sa pot sa schimb
modul SATA din IDE in AHCI si nu pot, specific ca am placa aceasta de baza Placa de baza GIGABYTE GA-78LMT-USB3 6.0, am urmat si acesti pasi "
1) Deschideti Registry Editor (regedit.exe)
2) Navigati la: HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\servic es\Msahci
3) Setati valoarea "Start" sa fie 0 (zero)
4) Navigati apoi la: HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\servic es\Pciide
5) Setati de asemenea valoarea "Start" sa fie 0 (zero)
6) Shut down, 7. Reboot Rig and enter BIOS (hold "Delete" key while Bootingdar degeaba imi tot apare blue screen. Va rog poate stiti alta varianta, mai specific ca am instalat windows 7 64 biti pe acest SSD.
Samsung 860 EVO 250GB.VA MULTUMESC PENTRU AJUTOR!

2 răspunsuri:
| flixbuster a răspuns:

Trebuie sa faci modificarea in BIOS pentru controller-ul SATA - sa il treci din IDE/Legacy in AHCI.

Din ce ai scris tu nu este clar daca ai facut asta.