| NicVal74 a întrebat:

Cu stima va salut si respect! va rog sa ma ajutati intr-o problema mai delicata, am achizitionat un televizor Samsung seria 6 4k uhd, cu sistem de operare tizen cu diagonala de 101 si as vrea sa-l conectez prin Digital Audio Out (Optical) cu boxe calculator shock wave sc- 2103 F, am cumparat acest convertor optic la semnal analogic, toslink/coaxial la 2xRCA,KONIG ca sa functioneze pe aceste boxe dar problema este ca nu pot controla din telecomanda volumul mai tare mai incet, specific ca am telecomanda smart Samsung.va rog sa-mi recomandati sau sa ma sfatuiti in aceasta problema!

1 răspuns:
| Shammal a răspuns:

Mi se pare ciudat sa nu poti, dai la source pe telecomanda si vezi cum iti apare, prin meniu la sunet iar daca ai butoane si pe boxe lasa-le cat mai spre maxim si controlezi din telecomanda zic, dupa ce gasesti cum big grin