| Transformice1 a întrebat:

Cum a accesat acea persoana peste 50.000 de imprimante? Ok, da, s-a folosit de shodan dar totusi cum a folosit mai multe simultan? (pentru cine stie de stire)

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vorbești de ăla care a spart imprimante să printeze reclame la PewDiePie? Unde spune că a făcut-o simultan? Oricum, ca să găsească atâtea probabil a făcut un script.

Bula
| Bula a răspuns:

E suficient sa plaseze un script sau alt "virus" pe maulte calculatoare si sa dea comanda de tiparire la o data si ora stabilita sau prin internet, de la distanta.
In aceste cazuri, toate imprimantele conectate si pornite incep sa tipareasca ce doreste...

| Transformice1 explică (pentru anonim_4396):

Daca nu o facea simultan ii luat 2 saptamani sa foloseasca 50.000 de imprimante. Da de ala vorbesc.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Uite, gasesti aici toate detaliile

https://www.forbes.com/......-you-know/