| enigmatica a întrebat:

Cum activez bluetooth-ul din pc?

6 răspunsuri:
| Lumine a răspuns:

Buna!
Trebuie sa instalezi un soft prima data :
http://www.medieval.it/blueftp-pc/menu-id-70.html
Dupa care totul este foarte usor si intuitiv.

Succes!

| enigmatica explică (pentru Lumine):

Am incercat, dar nu merge in windows 7

| ANdu009 a răspuns (pentru Lumine):

Nici pe xp.

Alte răspunsuri
| puiuadriana a răspuns:

Buna,

Ca sa activezi un bluetooth pe pc, acesta trebuie sa aiba aceasta optiune (sa fie dotat cu asa ceva). De obicei desktopurile nu vin cu bluetooth, ci trebuie tu sa cumperi un receptor pe care il instalezi conform instructiunilor cu care vine.

Daca ai laptop, iar acesta este dotat cu bluetooth, cauta pe tastatura semnul bluetooth si apesi pe el ca sa il activezi. De obicei activarea lui se face prin apasarea tastei Fn si tasta cu semnul de la bluetooth.

Succes!