| Catalinlupu23 a întrebat:

Cum activez microfonul de la laptop daca nu imi merge microfonul de la casti?

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Poate nu sunt compatibile căștile cu modelul tau de laptop.

| Catalinlupu23 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Microfonul meu de la casti is stricate si mi-l citeste pe cel stricat inloc cel de pe laptop.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Trebuie sa cumperi alte căști ce e asa greu de inteles, daca ele sunt stricate arunca le si cumpăra ti unele noi.

| sierra1 a răspuns:

Dă un click dreapta pe difuzor (ăla din dreapta unde e ora - taskbar) si alege "recording devices" și-ți apare microfonul cu setările lui

| JicaContra a răspuns:

In dreapta jos, langa ceas, click dreapta pe difuzor
open sound settings
in dreapta sus
sound control panel
recording tab
click pe microfonul pe care vrei sa il folosesti
jos, set default
voila!
nu stii care e ala, pocneste din degete si vezi la care ii sare volumul in suswinking