| Zambetdulce a întrebat:

Cum activez si eu internetul pe cartela frog? Am extraoptiunea frog enjoy activata de ieri, dar nu merge internetul. Telefonul este un Nokia asa 300.
Va multumesc!

3 răspunsuri:
| MicutzaThaPapusha a răspuns:

Trebuie, in primul rand, sa iti activezi serviciul web'n'walk. Trimite sms fara text la 9691 si urmeaza instructiunile.

Poti opta sa introduci si manual parametrii generali pentru configurarea telefonului:
Creati un profil cu numele:Webnwalk
APN (Access Point Name):wnw
Nume utilizator:wnw
Parola:wnw
Pagina de start: http://m.webnwalk.ro
Autentificare: Normala

Selectati profilul ca implicit(activ) la setari internet si setari java
Opriti si reporniti telefonul.
(dar nu stiu daca functioneaza sigur daca introduci manual) :)

| MickeyMouse1999 a răspuns:

Iti da MB la extraoptiune?

| MickeyMouse1999 a răspuns:

Daca iti da Mb trimiti msj la 638. daca nu incearca la 969