| هوراس a întrebat:

Cum actualizez un Samsung Galaxy S3 la ultima versiune android? acum am 4.0.4, iar cea nouă e 4.3 happy cum fac? vă rog ajutați-mă sad

2 răspunsuri:
| Mudokins_Abe_1978 a răspuns:

Parerea mea e sa stai cuminte daca nu vrei un sistem instabil.
Sunt multe situatii cand oamenii fac un update la sistem si se trezesc ca nu au ba sunet ba foto sau nu merge touchul cum trebuie, nu intamplator se distribuie aceste update-uri.
Imagineaza-ti ca nu dai update si bineinteles ca ai telefonul functional inca 10 ani da acum incolo, pai ei cum o sa mai vanda telefoane daca piata ajunge la saturatie?
De aici si smecheria cu update si alte artificii gratuite,
Daca vrei parerea mea, asta e- NU ii da nici un update pana nu intri pe forumuri si cauta informatii despre baieti care au facut update si intreaba(daca deja nu au detaliat cum le merge telu dupa update) despre comportamentul telefonului dupa updatare.
Din fabrica el are un sysapk instalat sa ruleze cat mai bine, optim, din cauza asta eu nu sunt de accord cu update la un telefon care are tot cei trebuie dar tu faci ce vrei. Succes

| Radu_Denisa-Stefana_1990 a răspuns:

Bună, prin Samsung Kies, introduci cablul de date in calculator si iti va arata Update. Trebuie sa ai bateria plina la telefon sau macar undeva pe la 80 %