| anonim_4396 a întrebat:

Cum adica un telefon se vede 'pixelat'?

Răspuns Câştigător
| Konata a răspuns:

Pixeli sunt niste molecule care alcatuiesc substanta respectiva.Cand spui ca se vad niste pixeli (adica pixelat) se vad cu ochiu liber pixeli adica un fel de bilute minuscule albe.Cand spui ca se vad niste pixeli morti inseamna ca e vorba despre o zgarietura pe un ecran (ex la monitorul la pc, sau la Nintendo...)Cam asta e. funda?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Primul lucru care trebuie sa il stii este ca un PÍXEL este cel mai mic element al unei imagini care poate fi procesat individual într-un sistem de afișaj video. deci mai pe romaneste se vede patratele in afisajul imagini happy