| Mikery463 a întrebat:

Cum aflu ce ddr am la pc deoarece vreau sa imi cumpar o placa video si nu stiu ce ddr trebuie?

PS: rami sunt ddr 3

5 răspunsuri:
| JicaContra a răspuns:

Www.cpuid.com
dar nu are nici o legatura ce memorie ai instalata in calculator, cu placa video
din pacate are legatura cu versiunea de pciexpress, iar pe aia o aflii ori cautand exact modelul placii de baza, ori cu hwinfo

| flixbuster a răspuns:

DDR placa de baza e diferit de DDR placa video - nu au nici o legaura.

| floreadan a răspuns:

Nu au legatura DDR-urile

| Evaluator a răspuns:

Nu conteaza ddr-ul de pe placa video, doar de pe rami. Deci placa ta de baza probabil suporta doar ddr3. Scrie 'dxdiag' la search si vezi acolo.

| Mikery463 explică (pentru Evaluator):

Am scris dxdiag si nu gasesc unde scrie ce ddr suporta ma poti ajuta?