| anonim_4396 a întrebat:

Cum aflu ce driver pentru placa de sunet imi trebuie pentru a merge sunetul?

5 răspunsuri:
Laur
| Laur a răspuns:

Click dreapta pe My Computer, apoi Properties, Device Manager cauti Sound sau Audio si vezi ce placa ai, dupa care cauti pe google drivere pentru ea sau direct pe siteul producatorului daca are.

| viki a răspuns:

Cred ca trebuie sa te uiti la placa, mi se pare ca are un numar.hee heesi pe urma cauti driver.

Alte răspunsuri
| MrNuro123 a răspuns:

Ce ti-a zis laur nu ti-a zis complet, dai click dreapta pe my computer, properties, hardware, device manager si dai acolo si cauta sound, video etc. happy

| AlexiSavin a răspuns:

Si daca denumirea nu ti-o arata la Device manager? cel mai accesibil este sa instalezi programul Everest/Aida si acolo iti poate spune ce placa de sunet ai... si asa poti da un search pe google cu modelul respectiv driveru`l de care ai nevoie! ori Driver Magician (Recomand si fara key)