| ramy31 a întrebat:

Cum aflu ce drivere imi trebuie pentru pc ca sa le downloadez de pe net?

Răspuns Câştigător
| MMihai a răspuns:

La fiecare instalare a sistemului de operare Kiwi Ubuntu Linux sau a sistemului de Operare Ubuntu Linux te uiți în stânga sus și ai să vezi aplicații, locuri, sistem. Mergi pe sistem și va apare administrare. Mergi pe administrare și apare ceva cu drivere /. Ajungi la drivere și apeși acolo ca să își caute singur driverele necesare de pe net.
Pentru Windows trebuie să știi cine a fabricat plăcile și descarci driverele de pe site-urile lor.

6 răspunsuri:
| Bogdanux a răspuns:

Ai nevoie de programe precum Everest sau Cpu-z pentru a afla ce componenta ai ( dunumirea si modelul).

| haifisch a răspuns:

Cel mai usor e sa te duci in start - run si scrii dxdiag. Si ai acolo tot ce iti trebuie. Nu te complica sa desfaci unitatea sau sa descarci nu stiu ce programe.

| Haarp a răspuns:

Cred ca o sa te pierzi in Everest sau CPU-z mai bine desfaci prima tabla de pe pc si te uiti la serie de la RAMI Placa de baza ex msi p4m980 placa video ex nVIDIA 9800gx2