| costy20 a întrebat:

Cum aflu cine m-a sunat cu un numar ascuns? ma suna intruna si face glume proaste intrunaaa. funda+vot

Răspuns Câştigător
| Cristi19 a răspuns:

Alta metoda nu cred ca exista, dar e posibil sa ai un blacklist si sa alegi de acolo sa poti sa fii sunat decat de persoane care le ai in in memoria telefonului.Sau la unele telefoane cred ca ai si optiunea sa nu poti sa fii sunat de nr ascunse

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu ai cum sa aflii, e cineva care il cunosti tu si a dat numarul tau la un mistocar. Te-a tradat vreun dusman doar nu ii poti zice prieten.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă este anonim, anonim rămâne.
Activează căsuța vocală, se va potoli.
Pa, pa.

| IngerulSiDraculTau a răspuns:

Nu se poate, unicul lucrul pi care il poti face daca mai insista acel numar este un denunt la politie iar ei daca vad ca treaba este serioasa iti vor pune tel sub urmarire

| nicoletalavinia14 a răspuns:

Vai,da ce mandrii suntem de limba noastra.
ce omagiu adus ortografiei"in truna"
mai revizuiesteti si tu ortografia,stiu ca e calculator,si "putem"sa scriem prescurtat,un pic gresit da nici chiar asa.
nu ai cum sa afli cine te-a sunat cu numar ascuns!
inchide telefonul, sau daca vrei sa-l enervezi pe individ, cand mai suna raspunde-i si du-te la baie si trage apa repede!laughing
asa am facut eu odata si a terminat.

| Cristi19 a răspuns:

Daca abonament (pentru prepay merge doar la cosmote) poti face in felul urmator.
1. Iti faci cont pe voceonline.romtelecom.ro
2. Pe voceonline.romtelecom.ro cand iti faci cont ti se ofera un numar virtual de VoIP de forma 0373 xxxxxxx
3.Intri in telefon la Settings>Call Settings>Call Forwarding>Forward when busy si introduci numarul care l-ai primit (0373 xxxxxxx )
De acum inainte cand cineva te mai suna cu numar privat, ii respingi si apleul va fi redirectionat automat catre contul tau de VoIP. Intri pe cont la Istoric Apeluri si vei gasi numarul care te-a apelat in Apeluri Ratate sau in Casuta Vocala.
Trebuie avut in vedere ca toate apelurile respinse vor fi trimise catre numarul de VoIP deci aveti grija in momentul in care respingeti un apel. Metoda este testata si functioneza 100%.

| costy20 explică (pentru Cristi19):

Asta am gasit si eu dar vreau la cartela de Orange

| nyko06 a răspuns (pentru Cristi19):

Da stiu ca functioneaza ca am vazut si eu dar pe Orange nu sti daca merge?

| Cristi19 a răspuns (pentru nyko06):

Faza cu black list merge indiferent de retea, important este telefonul.
Cea cu aflarea numarului merge pe Orange decat daca esti pe abonament, daca ai cartele prepay nu merge

| Cristi19 a răspuns (pentru costy20):

Alta metoda nu cred ca exista, dar e posibil sa ai un blacklist si sa alegi de acolo sa poti sa fii sunat decat de persoane care le ai in in memoria telefonului.Sau la unele telefoane cred ca ai si optiunea sa nu poti sa fii sunat de nr ascunse

| vladyy a răspuns:

Nu poti aflahee hee

| IooMar a răspuns:

Cea mai simpla metoda este sa suni la Serviciul Clineti, asta depinde de reteaua in care esti si sa le spui ca cineva te tot suna cu nr privat si sa le zici ultima zi si ultima ora la care te-a sunat si ei o sa iti afle numarul care te tot suna si este posibil sa il suspendeze te termen nedeterminat sau chiar de tot!