| Lauraaa16 a întrebat:

Cum aflu daca laptopul meu are wireless? am facut acesti pasi Start >- My Computer ( Properties) >- Device manager >- Network adapters si mi-a aparut acolo ceva si cand apas apare o sageata si scrie ceva cu Marvell Yukon si un cod si cand apas apare o fereastra cu proprietati si pe acolo scrie si asta intr-o casuta This device is working properly.Asta inseamna ca am wireless pe laptop? si daca da, ce e de facut mai departe ca sa-l activez? Funda

Răspuns Câştigător
| supermdmario a răspuns:

In mod normal ar trebui sa aiba.
mergi aici si descarca driverul pentru wi fiatentie, trebuie sa alegi sistemul de operare, limba, etc:http://h20565.www2.hp.com/......i/swdHome/

de asemenea mergi aici si citeste despre cum se activeaza wi fi la laptpoul tau:http://h20565.www2.hp.com/......ocDisplay/

anunta-ma daca nu reusesti

| Lauraaa16 explică (pentru supermdmario):

Habar n-am cum sa fac laughing am intrat pe primul site dar nu stiu ce trebuie sa downloadez de acolo ..si am intrat pe al doilea apoi si am citit pasii aia dar nu am gasit nici o solutie adica nu prea ma priceplaughing

| supermdmario a răspuns (pentru Lauraaa16):

Trebuie sa-mi spui ce sistem de operare ai, pe cati bit(ex:32 sau 64)in ce limba este sistemul de operare si, iti voi sa linkul direct de download.
de asemenea deschide utilitarul run si scrie "compmgmt.msc"(fara ghilimele).
in fereastra care apare, mergi la tabul "devices", din meniul principal si deschide-l.iti va aparea toate dispozitivele conectate la pc, printre care si adaptoarele de retea.trebuie sa expandezi meniul dispozitiverlor de retea(imi scapa acum cum se numeste in engleza)vezi daca ai vreun triunghi galben cu semnul mirarii in interior, inseamna ca driverul respectiv nu este instalat. daca ai windows 8 atunci, in locul triunghiului este un cerc gri cu semnul intrebarii.in acest caz, te sfatuiesc sa faci un update cu windows update, deoarece este cel mai sigur si simplu.

| Lauraaa16 explică (pentru supermdmario):

Am scris la run acolo ce ai zis tu si am dat la network adapters si imi apare doar Marvell Yukon ala atat. am windows 7 32 bit

| supermdmario a răspuns (pentru Lauraaa16):

Inseamna ca nu ai adaptorul wi fi. sorry!

7 răspunsuri:
| supermdmario a răspuns:

Marwell yukon este controlerul adaptorului de retea eternet(lan), nu wi fi. spune-mi marca si modelul laptopului si iti spun eu daca are sa nu wi fi.sau,uita-te pe partea inferioara(adica dedesubt)daca este vreo iconita precum aceea de pe telefoane care indica semnalul wi fi.

| WhothefuckamI a răspuns:

Eu siut una si buna... In coltul din dreapta jos e o iconita cu conexiunile curente si posibile. Acolo afli clar daca ai wireless sau nu ( acum trebuie sa fi sigur ca nu este dezactivat )