| PuFiLiCi98 a întrebat:

Cum aflu daca placa mea de retea are wireless?

3 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Dacă este vorba de un laptop, sigur are.
Dacă este vorba de un PC, sigur nu are. Pentru a avea, ai nevoie de o placă de rețea wireless, are o antenuță care iese din ea și costă vreo 40 de lei.

| al3xander a răspuns:

Poate vrei sa zici cum poti afla daca ai la calculator integrat: incearca sa cauti driverele pentru toate componentele la calculator cu un program denumit Drivers Genius

| Alin1009 a răspuns:

Pai simplu, daca are o antena care iese din ea, e adaptor wireless, daca are de bagat cablu de la net e o banala placa de retea happy