| FaraNume1245 a întrebat:

Cum aflu IP-ul cuiva?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Iti faci un simplu script care citeste IPul clientului, il pui pe un server si ii dai link.

| FaraNume1245 explică (pentru suntserios):

Deci. Nu inteleg ce e "server" in acest context. Stiu script-uri de citit IP, dar nu inteleg cum pot face, gen iti dau o poza de pe imgur, tu intri, poc ti-am luat IP. Cam la asta ma refer, adica fara sa fac eu site-uri. Mai exact, sa "pun" script intr-un link. Sper ca ai inteles ce am vrut sa spun.

| OnuOnulică a răspuns:

Prin hack. Dar hack-ul se plătește.

| suntserios a răspuns (pentru OnuOnulică):

Lol, prin hack... de zici ca IP ul asta e cea mai securizata informatie din lume.

| immortalfaith a răspuns:

Poti folosi wireshark, il suni pe skype, daca raspunde il tii de vorba 15-20 secunde si pui stop pe wireshark
Filtrezi ip urile gasite de 2 ori dand anumite valori si ip ul care se repeta in ambele situatii e ip ul persoanei respective

| Trumpinator a răspuns:

Creezi un forum, ii dai link-ul sa-l acceseze, in calitate de administrator vei vedea ip-ul care a accesat.