| Denis269 a întrebat:

Cum aflu modelul de la placa de baza?

Răspuns Câştigător
| LaccboGaming a răspuns:

Du-te la start, run si scrie dxdiag.
Funda?

3 răspunsuri:
| Zangetsu a răspuns:

Descarci cpu-z de aici : http://www.cpuid.com/downloads/cpu-z/cpu-z_1.72.1-en.exe, deschizi programul si dai la Mainboard.

| Al3xbC a răspuns:

Deschide meniul Start si scrii la search RUN si faci click pe el apoi scrii dxdiag si dai ok.O sa se deschida o fereastra numita DirectX Diagnostic Tool iar pe mijlocul listei scrie System Information si citesti la System Model, acolo este trecut modelul placii de baza.

| Hareu_Vladut_1990 a răspuns:

Poti sa te uiti pe cutia placii de baza sau sa te chiorasti fix pe ea sa vezi cum se numeste sau iti iei un program de pe net happy