| BoGdaNx297 a întrebat:

Cum aflu numarul unei cartele daca am blocat-o?

5 răspunsuri:
| Webber a răspuns:

Daca este vorba de o cartela SIM pe abonament, cei de la Relatii cu Clientii te vor ajuta (folosindu-se de seria inscriptionata spatele cartelei iti vor comunica un cod PUK). Pentru cartelele preplatite este necesara inlocuirea SIM-ului la o reprezentanta (intrucat nu pot verifica identitatea detinatorului).

Succes!

| powergirl a răspuns:

Pinul sau nr de telefon? pinul il poti debloca cu ajutorul altui telefon daca e Orange ma refer suni la *100# si catin in meniu puk si cu ajutorul pukului poti debloca asta in cazu in care ai blocat pinul de 3 ori iar daca ai folosit pukul de 10 ori gresit ia-ti adio de la cartela ia alta iar daca nu stii nr de la cartela blocata trebuie sa mai stie cineva nr de la ea daca a fost cartela ta daca esti in alta retea alta decat Orange nu stiu sa te ajut decat daca intrebi la info clienti de la retea bafta

| GyeBaek a răspuns:

Pai du-te la un sediul unde tiai facut cartela si zi sa tio deblocheze

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai cum sa aflii numarul.Si eu am avut aceiasi problema si am sunat la Servicii Clienti si mi-au spus ca pot sa imi dea informatii despre codul puk doar daca stiu numarul de telefonsad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ma lasi sa ii il bag lu mata!