| SonyMan a întrebat:

Cum aflu parola de la Administrator, dupa ce am uitat-o? am windows 8

dau Funda whistling

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Dacă e vorba de parola de la Windows 8 asta se poate afla/reseta accesând fișierul SAM din system32 folosind o distribuție linux/UNIX sau BSD
Pentru resetare se șterge acel fișier, iar pentru schimbare se modifica parola din acel fișier.Succes

7 răspunsuri:
| TPUajutor a răspuns:

Schiba windowsul

| Fatamuntilor a răspuns:

Parola de la ce? Fii mai explicit?
In mod normal pe orice site exista rubrica,, parola uitata''.Dai clic cu emaiul sau numele care te-ai inscris pe site.,, Masinaria'' iti trimite parola ta, sau un cod, care poate fi inlocuit cu o noua parola.

| SonyMan explică (pentru Fatamuntilor):

Parola de la PC...

| sergiustephan a răspuns:

Era un program special, usor de folosit, dar nu mai stiu cum se numea

| SonyMan explică:

Windows-ul meu e luat de la scoala, ma rog un proiect cu ministerul, etc. Windowsul a venit cu 3 utilizatori : Administrator, Elev, Profesor.
vreau sa aflu parola de la administrator pentru a putea folosii calculatorul in deplin.In momentul de fata,pot intra doar pe profesori si elevi,deoarece parolele sunt "profesor", respectiv "elev". Dar nu pot descarca nimic, nu pot instala nimic, altceva in afara de net, nu pot face nimic...si nici aia de la scoala cica nu stiu parola de la admin...cam asta e "povestea"

| alexboss112 a răspuns:

Inceraca pentru administrator parola "Demo_mec" nu uita cu "D" mare! big grin