| anonim_4396 a întrebat:

Cum aflu pin2 la un telefon? Sunt pe Orange pe abonament. Si nu, n-am primit nicio informatie de genu' in cutiuta. straight face Am telefonul' de 2 zile.
Sau mai scurt, cum pot face apeluri in alte tari? Ca imi spune ca sunt blocate si ca sa le deblochez imi cer pin2.

3 răspunsuri:
| PinkPanther a răspuns:

Suni la Orange sa iti activeze serviciul pentru apelui internationale. Pin 2 iti trenuie daoar cand iti blochezi cartela (daca introduci pinul de 3 ori)

| biliboy a răspuns:

Activeaza roaming-ul sau vezi in cardul care a fost cartela ca pe spatele ei gasesti cod pin 2