| Caba_Ciprian_2000 a întrebat:

Cum aflu user name de la modem digi?

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Poti afla user name si parola de acces DOAR daca esti titularul contractului.
Aceste doua informatii de acces le poti afla din 3 surse:
- contractul de furnizare internet, prima pagina sau
- la oricare caserie Digi, daca te legitimezi ca si titular a contractului
- telefonic, de la serviciile locale a Digi, apeland numarul de telefon 03xx - 400401, unde xx este componenta de prefix a judetului tau. La intrebarile puse de "Robot" trebuie sa alegi conectarea la un operator si sa astepti pana ce iti vine randul. Vei fi intrebat despre cateva detalii personale, pentru identificare sigura.

ATENTIE!
Trebuie sa notezi si sa introduci EXACT numele si parola, tinand cont de literele minuscule si majuscule!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Scrie chiar pe router.
Ip-ul ar trebui sa fie:
http://192.168.100.1

Iar user: user :D

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dacă ești titularul contractului, poți suna la Digi și te informează.
Tel 03xx400401 (adaugi prefixul jud tău).
Asculți robotul și apeși pe tasta 1 sau 2 (depinde), atunci când auzi zicându-i "informatii despre contract". Oricum, chiar dacă greșesti, îți vor face ei legatura imediat, cu un alt operator.

| anonimg a răspuns:

Daca nu scrie pe spatele modemului, atunci contactezi digi:
https://www.digiromania.ro/asistenta/contact

| Catrice a răspuns:

Admin,parola:adminhee hee user nameul și parola astea le-am întâlnit la 3 furnizori diferiți de net d-astia mari.

| PainTech a răspuns:

Poti incerca
Username : user
Parola : digi

| cfrtobias a răspuns:

Tu esti acum pe wifi? sau ai internet direct fara user si parola?