| Directioner99 a întrebat:

Cum anulez abonamentul Office? Am facut prostia sa-mi fac abonament cu o luna gratuita, iar cand sa-l anulez nu-mi apare nimic.
Mentionez ca am incercat sa-l anulez folosind tutorialul lor, dar mie nu-mi apare functia "anulare"

16 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Ai platit cum anume? Sau ai dat ceva card? Daca da,atunci intri la banca unde ai cardul si acolo il scoti afara,adica sa nu mai fie optiune autopay ceva genul asta.
Nu stiu daca sau cu ce ai platit,nu ai dat nici o informatie,dar cand cumperi ceva si platesti cu cardul,ori chiar dei gratis o luna,tot iti cere card,punind cardul nu stiu cum,ma refer ca odata ce ai dat cardul,la tine in cont ala se face autopay, tu habar nu ai, te trezesti ca tiau luat aia banii din cont laughing eu asa am patit odata, am facut reclamtie la banca, aia au zis ca totu e ok, iar daca vreau sai opresc trebuie sa scot autopay pe respectiva firma sau ce era.

Poate la tine este alta situatie.

| Directioner99 explică (pentru relian):

Nu mi-au luat niciun ban, o sa merg la banca mai bine sa rezolv situatia

| NLS a răspuns:

Iti apare abonamentul?
Cu Gestionare sau Activati factura recurenta?

| Directioner99 explică (pentru NLS):

Gestionare apare, iar dupa ce apas imi apare doar platiti acum si valorificati un card sau cod.

| Zuzu1991 a răspuns:

Contacteaza asistenta, chiar da-le telefon ca au suport si in Romania
bocheaza de la banca toate platiile spre Mircosoft

suna la opc sau politie... e ilegal sa incerce sa iti ia bani daca tu nu vrei

| LasleaIoan1972 a răspuns:

Pai daca ai facut abonament
nu mai ai ce face
trebuie sa l respecti

| Directioner99 explică (pentru LasleaIoan1972):

Cum sa nu mai am ce face daca exista functia speciala de anulare?laughing)ai raspuns sa nu taci

| LasleaIoan1972 a răspuns (pentru Directioner99):

Mentionez ca am incercat sa-l anulez folosind tutorialul lor, dar mie nu-mi apare functia "anulare"

| LasleaIoan1972 a răspuns (pentru Directioner99):

Daca nu iti apare cum anulezi, suna ca au asistenta

| Directioner99 explică (pentru LasleaIoan1972):

laughing)daca voiam sunam din prima, incerc sa aflu poate s-a confruntat cineva cu aceeasi problema si ma ajuta si pe mine

| LasleaIoan1972 a răspuns (pentru Directioner99):

Nu vad cine ar cumpara office cand are alternative gratis destule

| Directioner99 explică (pentru LasleaIoan1972):

Eu am facut incercarea gratuita de o luna, mai departe nu am platit abonamentul fiindca nu doresc sa mai continui abonamentul si incerc sa-l anulez pentru ca Microsoftul imi trimite mail din 2 in 2zile cu "Am încercat să încasăm plata pentru abonamentul dvs...dar incasarea platii nu a reusit"

| LasleaIoan1972 a răspuns (pentru Directioner99):

Inclusiv la Netflix ai asa si specifica daca nu iti convine ai timp 1 luna sa renunti, daca nu renunti dar nu platesti incalci regulile contractului si e caz de plata daca nu te poate actiona in judecata, poti scapa platind prima luna si renuntand dupa

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Directioner99):

E bine atunci, incearca sa nu ai bani prea curand pe cardul ala de pe care incearca ei sa ia bani. Daca nu anulezi, posibil sa anuleze automat dupa ce incearca vreo luna sa te taxeze...

| Directioner99 explică (pentru GabiDumitrescu):

Si eu ma gandeam ca imi anuleaza ei dupa ce nu platesc, dar deja se implinesc 2 luni de cand incearca sa mi ia banii

| Robertandrei4858 a răspuns:

Cel mai bine este sa contactezi asistenta.