| Celmaitareanonim a întrebat:

Cum as putea face print screen la o secventa din episodul unui serial? si sa imi fie sub forma de imagine.

Răspuns Câştigător
| RoyDupuis a răspuns:

Deschizi episodul cu bs player, dai click dreapta pe imagine si dai Capture frame (screeshot), poza se salveaza in formatul normal "jpg".

unde se salveaza screenshot-ul:
http://forum.bsplayer.com/......-save.html

https://www.youtube.com/watch?v=9SMwM-Xlt0U

3 răspunsuri:
| jrockfreak a răspuns:

Caută tasta „prt sc" sau „print screen", o apeși când e secvența care îți place. După mergi în Paint, apeși ctrl+V și salvezi.

| DemBow a răspuns:

Pe laptop/pc poti sa faci screen in 2 moduri:
1. Descarci lightshot si apesi pe tastatura pe print screen si selectezi zona la care faci print, apoi salvezi
2. Apesi print screen de pe tastatura, intri in paint, dai CTRL+V(se va lipi imaginea acolo), dai save

| Florentina9210 a răspuns:

Print Screen=prima data, mergi la poza pe care vrei sa o faci screen si apesi tasta PrtSc SysRq dupa mergi in calculator la Paint si apesi Ctrl+V. O salvezi si aia e!