| KaanNoah a întrebat:

Cum as putea sa învăț cel mai usor C++?

Răspuns Câştigător
| Ineys a răspuns:

Ce inseamna usor?

C++ e un limbaj de programare. Cunosti alte limbaje de programare? E primul tau limbaj? Vrei sa faci trecerea de la un alt limbaj la C++ si sa-i inveti doar particularitatile cum ar fi sintaxa si altele?

Daca nu ai avut vreo tangenta in viata ta cu un alt limbaj de programare... e putin mai greu. Totusi iti sugerez sa incepi cu C ca sa te introduca asa putin in programare si sa nu te sperie de la inceput cu concepte precum POO, incapsulare de date, thread-uri, clase, mostenire, bla bla bla.

https://www.learn-c.org/

As incepe de aici daca n-as avea nici o idee despre programare.

1 răspuns:
| AncuxD a răspuns:

Cu un profesor sau in tutoriale de pe Youtube si de pe site-urile dedicate.