| Henrypericolpublic a întrebat:

Cum as putea sa invat programarea in C++ si bazele/instructiunile ei?

5 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Cumpara o carte care trateaza acest subiect si apuca-te de citit/invatat.

| Celcestietot a răspuns:

Salut! Poti citi carti specifice acestui limbaj de programare, sa te duci la cursuri de programare, poti descarca aplicatii care te invata un asemenea program si pune in practica ceea ce ai invatat tot in aceste aplicatii.

| Sn4k3 a răspuns:

Tutoriale c++ (google, YT), cursuri, carti.

| Osneros a răspuns:

Programarea e despre problem-solving, nu despre limbajul X sau Y. Aspectele specifice limbajului X sau Y ar trebui sa vina mai tarziu.

| Trickster a răspuns:

Programarea în C++ o înveți din cărți, videoclipuri și tutoriale de pe net. Limbajul asta se face de obicei la liceu. Apropo, ca să aplici ce ai învățat, îți recomand pbinfo