| Laaaaaariiiiiiiii a întrebat:

Cum as putea sa schim limba calculatorului din romana in engleza [nu doar limba de scris]. Ca tot pc-ul sa functioneze pe romana!

Fundaaa!

8 răspunsuri:
| viooiv a răspuns:

Nu am inteles ai in RO si vrei in ENg?
Sau invers.
1.Din RO in Eng.:Intra in Control Panel si apoi, Regional and Language Options.
2.Instaleaza asta.:http://download.chip.eu/ro/Interfa_-limba-roman_-Windows-XP-2_1255015.html

| Laaaaaariiiiiiiii explică (pentru viooiv):

Din Eng vreau in Ro

| Tagaso a răspuns:

Pentru windows xp deschizi un browser tastezi "romanian language pack for xp"descarci și instalezi pachetul lingvistic.Pentru windows 7 intri în control panel la region&language,modify display language,dai clic pe install /uninstall language o să se deschidă o ferastră în care va trebui să dai clic pe căutare limbi, windows update va căuta pachetele de limbi, după ce le-a găsit intri la update în secțiunea "optional update"bifezi "Romanian language pack, instalezi logoff, logon și gata.Baftă

| myruna2012 a răspuns:

E mai greu!

De exemplu eu sunt in Turcia si am dat leptopul la remarat si mi-a pus softul in turca!

Si tata i-a zis unui prieten sa il ouna in engleza!

Si sti cat a tinut?

3 ore!

Daca ai un prieten care se pricepe, nu costa mult!

Funda?

| Laaaaaariiiiiiiii explică (pentru myruna2012):

Deci singura cam nu pot face schimbari, am inteles!

| Laaaaaariiiiiiiii explică:

Cum as putea sa schimb limba calculatorului din engleza in romana [nu doar limba de scris]. Ca tot pc-ul sa functioneze pe romana!
**

| Razvanflorin_Udroiu_1977 a răspuns:

Auzi e un program pe net
scrii pe google :
download program de facut calculatorul in limba romana
si il downloadezi si banuiesc ca stii cu se face?
funda?