| wizzkidon a întrebat:

Cum blochez un nr. de telefon, sa nu ma mai poata suna sau sa dea mesaje?
Cateva informatii :

-Am telefon Samsung Galaxy Ace Duos;
-Nu am abonament, sunt in reteaua Vodafone;

21 răspunsuri:
| Ceriik a răspuns:

Nu toate au setarea aceea, sa poti bloca un anumit numar. Du-te la Orange ca n-ai incotro sau schimba-ti numarul de telefon.

| Smiling a răspuns (pentru Ceriik):

De fapt e pe Vodafone.laughing tongue

| madb a răspuns:

De acord cu Smiling si mai poti (in caz ca te suna cu privat) cand dai si vezi ultimii apelanti ai jos "mesaj", "stergere", "mai multe" dai la mai multe si selectezi Blocare dupa adresa. Eu asa mi-am blocat numerele private...acum e liniste si pace :X:X.

| Cory_Corina_1974 a răspuns (pentru madb):

Am vrut sa iti dau fundita da zice ca n am dreptul ca sunt membru junior.Pe mine m-a ajutat raspunsul tau, Eram obisnuita doar cu iphone, la Samsung n am stiut.Multumesc

| madb a răspuns:

A si pentru mesaje intrii la mesaje-setari - setari generale - blocare mesaje - creare - scrii numarul in caseta- salvarebig grin mesajele primite de la numarul blocat se vor stoca in -caseta cu mesaje nedorite- deasupra la setari fara si data + ora la care le-ai receptionat in schimbtongue. Iar la mesaje nu-ti apare deloc nimic pe ecran dar la apeluri din cate stiu iti apare un apel ratat de la numarul respectiv dar lui ii suna direct ocupat numarul tau.

| Stefan_Bagdan_1985 a răspuns (pentru madb):

Am si eu aceasta setare in telefon si anume,pot adauga orice numar vreau, in "lista neagra". Pur si simplu e cam degeaba ca oricum vezi ca te-a sunat acea persoana, sms-urile le primesti la "spam", o vrajeala, ca tot vezi ca acea persoana a incercat sa te contacteze...era buna una calumea,il blochezi,nu vezi nimic,nu primesti nimic,nici un spam! Deci nimic nimic sa nu primesti! Mie asta mi s-ar parea un truc bun,ori o aplicatie pentru asa ceva,dar exista,sunt mai multe, de fapt, dar costa! Dar daca suni la telekom(ori in ce retea esti), poti spune ca nu mai vrei sa primesti apeluri de la o persoana, adica taiat de tot de tot!? Stii ceva? Se poate asa ceva?

| Staicu_Ionut_1994 a răspuns:

Intra in setari si cauta deviere apel si bagi nr de telefon

| Smiling a răspuns:

Incearca asa : Setari-Apel-toate apelurile-respingere automata-lista respingere-si scrie numarul happy. Sper ca am ajutat..Si eu tot telefon Samsung am. happy..Si la mesaje:Setari-setari generale-blocare mesaje-adaugawinking. Sper ca am fost de ajutor..Nu stiu exact daca la telefonul' tau e la fel. happy

| Popescu_Alain_1992 a răspuns:

Ce proasta esti...il poate bloca

| Sabiuta_Daniel_1980 a răspuns:

Cum blochez un număr

| JasminClaudiu a răspuns:

Cel mai lejer este cu aplicatia "Call block", aplicatia o iei din magazin play, o instalezi si trebuie doar sa scrii nr. de telefon, acolo poti bloca si numerele cu necunoscut sa nu te mai poata apela. E mai lejera deoarece e mai simpla si poti bloca apeluri, apeluri si mesaje sau doar mesaje.

| Sos0Lina a răspuns:

Vezi daca ai "adaugare la lista neagra" si baga-l acolo.Ti se aprinde doar ecranul cand te suna, si iti ramane apel pierdut.Mesaje insa...iti poate trimite.

| Ratcatalinvasile a răspuns:

Cum poti CA sa blochezi un nr de telefon

| Camelia_Druga_1975 a răspuns:

Vreau sa blochez un nr de telefon sa nu mai sune si sa trimită sms uri

| Stadler_Gabriela_1990 a răspuns:

Nu pot bloca!
De ce?

| Radu_Georgeta_1973 a răspuns:

Dacă bag un număr la spam mai pot fi sunat sau sa primesc mesaje

| Barbu_Adriana-Ionela_1995 a răspuns:

Vreau sa blochez un nr care ma suna noaptea si are chef de misto si ziua numai scap de el ma suna intr-una

| Alexandru_Bolo_1994 a răspuns:

Cum fac sa blochez un nr sa nu mai m-a sune sau sa îmi dea mesaj?

| Costel_Nechifor_1983 a răspuns:

Cum blochez un numar de telefon

| Popa_Cristina_1982 a răspuns:

Nu am abonament Vodafone

| Livioara_Lica_Si_Livia_1955 a răspuns:

Descarci aplicatia call bloher din magazin play si poti blocha orice numar vrei pe orice tip de tel