| Fintoiu_Alberto_1997 a întrebat:

Cum conectez doua fire de internet intre ele care sunt de culori diferite?
1.Verde, verde cu alb, portocaliu, portocaliu cu alb, albastru, albastru cu alb, maro, maro cu alb.
2.alb, albastru, albastru deschis, portocaliu, maro, verde, verde deschis, gri.

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

De ce ai vrea sa conectezi asa ceva? E distanta prea mare, s-a rupt undeva sau? Cauta TIA EIA 568 si vezi ce si cum. http://i.pinimg.com/originals/1a/4d/6c/1a4d6cc519297a5817f817bd43e605d0.png

2 răspunsuri:
| gogu220 a răspuns:

Nu le conectezi. Chemi baieţii de la cablu. Ei ştiu cel mai bine.

| DanyDav a răspuns:

Telefonul tau are placa de retea, conector lan in?